Üsküdar’da “Miracımız Kudüs ” Konferansı

Erbakan Vakfı Üsküdar ilçe teşkilatının organize ettiği ve Uluslararası Genç Aktivistler Derneği Genel Başkanı Erkan Helvacı’nın konuşmacı olarak katıldığı “Miracımız Kudüs” Konferansı Altunizade Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Sen de Kudüs İçin Bir Adım At

Üsküdar’da düzenlenen “Miracımız Kudüs” konferansı Kuran-ı Kerim tilaveti, istiklal marşı, Esenyurt ilahi grubunun okuduğu ezgiler ve sinevizyon gösterisiyle başladı ardından açılış konuşmasını Erbakan Vakfı Üsküdar İlçe Başkanı Nazım Hamamcı yaptı. Kudüs’te yaşanan olaylara kayıtsız kalmanın mümkün olmadığını belirten Hamamcı “Kudüs’te yaşananları daha iyi anlamak ve oradaki kardeşlerimize destek sağlamak için bu konferansı düzenledik” dedi.

Üsküdarda “Miracımız Kudüs ” Konferansı (3)

Özgür Kudüs İçin Daha Çok Çalışmanın Vaktidir.

Genç Aktivistler Genel Başkanı Erkan Helvacı’nın “İlk kıblemiz, ikinci mescidimiz, üçüncü haremimiz Mescidi Aksamızın şehri, miracın merkezi ümmetin kalbi Kudüs İslamındır.” sözleriyle başladığı konuşmasında son dönemde Kudüs ve Mescid-i Aksa etrafında gelişen olayları tarihi gerçekleri ile salondakilere aktardı.

Konferansta slaytlar eşliğinde Kudüs’ün dünü, bugünü ve yarınını anlatan Helvacı “Dünya huzur ve barışının Kudüs’ten geçtiğine inanıyoruz zira Kudüs’te ne zaman insanlar emniyet ve huzur içerisinde yaşamışlarsa dünya huzur bulmuştur ne zaman ki İsrail gelmiş Filistin topraklarını işgal etmiştir o günden bugüne ne Filistin ne de dünya huzur bulamamıştır.” Dedi.

Geçmişten günümüze Kudüs’te yaşananları aktaran Helvacı günümüzdeki son durum hakkında da “Kudüs şehri bir bütün olarak İslamındır ve Filistin devletinin başkentidir. Siyonist İsrail’in Kudüs sevdasından vazgeçmesi bizim için yeterli değildir. Telaviv’de dahil olmak üzere işgal ettikleri Filistin topraklarından defolup gitmelidirler.” Sözleri ile konferansı tamamladı.

Konferansa Erbakan Vakfı il yönetimi, il gençlik kolları, genel merkez bölge yetkilileri çeşitli stk temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Üsküdarda “Miracımız Kudüs ” Konferansı (5)

Üsküdarda “Miracımız Kudüs ” Konferansı (1)

Üsküdarda “Miracımız Kudüs ” Konferansı (2)

GÖSTERİM