Uşak’ta Kudüs Bereketi

Uşak İmamhatipliler Derneği UŞİMDER ile birlikte düzenlediğimiz “İlk Kıblemiz Kudüs” konferansıyla Uşak bereketlendi.

Uşak Atatürk Kültür Merkezinde düzenlediğimiz programda yağan yağmura aldırmayan yüzlerce Uşaklı, Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın bereketiyle bereketlendi. Salonu tıka basa dolduran Uşaklılar Kudüs’ün dünü bugünü ve yarınını dinledi.

UŞİMDER- Mustafa Kahraman

Açılış konuşmasını yapan UŞİMDER Başkanı Mustafa Kahraman her İmam-Hatiplinin bir Kudüs Sevdalısı, her Uşaklının bir Kudüs Muhafızı olduğunu vurgulayarak salonu dolduran halka teşekkür etti.

Uşak İlk Kıblemiz Mescid-i Aksa Konferansı

Konferansta Mescid-i Aksa’nın Genç Sevdalılarına seslenen Genç Aktivistler Genel Başkanımız Erkan Helvacı slayt eşliğinde Kudüs’ün bizler için önemini dile getirdi. İlk Kıblemiz, yeryüzündeki ikinci mescid, İsra’nın durağı, Mirac’ın merkezi Mescid-i Aksa’da dünden bu güne yaşananları anlatan Helvacı Mescid-i Aksa’nın özgürlüğüne giden yolda daha çok çalışma yapılması gerektiğine dikkat çekti.

Uşak İlk Kıblemiz Mescid-i Aksa Konferansı 3

Helvacı ilk kıblemiz Mescid-i Aksa’yı bekleyen tehlikeli sıralarken, işgalci İsrail’in Mescid-i Aksayı zamansal ve mekânsal bölme planlarını dikkat çekerek Uşaklıları bu konuda sessiz kalmamaya davet etti. İşgalci İsrail hapishanelerinde Filistinli mahkumlara karşı gerçekleşen insan hakları ihlallerini de dile getiren Helvacı Filistinli mahkumların devam ettirmekte oldukları açlık grevine destek verdiklerini ifade etti.

Erkan Helvacı 2

Özgür Kudüs’te buluşana dek Genç Aktivistler olarak çalışmalarımıza devam edeceğimizi belirten Helvacı İsrail işgali ile dünyanın her yerinde mülteci hayatı yaşamak zorunda kalan Filistinlerin bir gün mutlaka vatanlarına geri döneceklerini ve bu konuda Filistinli kardeşlerine yardımcı olacağımızı ifade etti.

Filistinli Aktivist Mervan Ebu Musab

Konferansta ülkesini İşgalci İsrail’e karşı savunduğu gerekçesiyle ömür boyu hapis cezası alıp 20 yılını işgalci İsrail hapishanelerinde geçirdikten sonra bir takas neticesi özgürlüğüne kavuşan ama bugün vatanına dönüşü yasak olan Filistinli Aktivist Mervan Ebu Musab da yaptığı konuşmada, “Kudüs’te doğdum ve oturduğum evden Mescid-i Aksa’yı görebiliyordum. Büyüdüğümde ve işgalcilerin ülkeme neler yaptıklarını gördüğümde tabii ki bu işgale karşı direndim. Peygamberini katleden bir toplumun Filistinlilere yaptığı zulme şahit oldum. Hatırlarsanız Mavi Marmara katliamında sizler de işgalcilerin gerçek yüzlerini gördünüz. Bu zulme karşı hep beraber direndik, direniyoruz. Sizlerin bizlere desteği, Kudüs’ün Mescid-i Aksa’nın birgün özgür kalacağına inancımızı pekiştiriyor. Uşak halkına Filistinli kardeşlerine verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Erkan Helvacı 2

Önder, Genç Önder ve Enderun Konukevinin destekleriyle düzenlenen, Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın geleceğinin konuşulduğu konferans hediye takdiminin ardından sona erdi.

GENÇ AKTİVİSTLER

GÖSTERİM