Şişli KYK’da “Kudüs Bizim İçin Neden Önemli” Konferansı

KYK Şişli Erkek Öğrenci Yurdu, Uluslararası Genç Aktivistler Derneği tarafından düzenlenen özel bir konferansa ev sahipliği yaptı. Rachel Corrie Anma Etkinliği kapsamında Genç Aktivistler tarafından düzenlenen “Kudüs Bizim İçin Neden Önemli”  konferansında Kudüs ve Mescid-i Aksa sevdalısı gençler Kudüs’te yaşananları konuştu.

Kudüs’te yaşanan insan hakları ihlallerine dikkat çekmek için Şişli KYK’da kalan öğrenciler ile bir araya gelen Genç Aktivistler Dernek Başkanı Erkan Helvacı, Mescid-i Aksa’da yaşanan gerçeklere ışık tuttu. Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın Müslümanlar için neden çok önemli olduğunu anlatan Helvacı, Filistin halkının uzun yıllardır insan hakları ihlallerine maruz kaldığını, Kudüs ve Mescid-i Aksa’da yaşanan olayların dünyaya farklı anlatıldığını belirtti.

Birçok insan hakları ihlallerine uğrayan ve uzun bir zamandır, İsrail’in baskısı altında, kendi topraklarından göçe zorlanan Filistin halkının yaşam mücadelesi verdiğini söyleyen Erkan Helvacı, oradaki yardım faaliyetlerine köprü olmak istediklerini, Kudüs’te bulunan ortak derneklerle yardım çalışmalarını organize ettiklerini vurguladı. Filistinli kardeşlerimize yardım elimizi uzattık ve ihtiyaçlarını belirledik diyen Helvacı, konferansta katılımcılarından Kudüs ve Mescid-i Aksa’yı yalnız bırakmamalarını istedi. .

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği konferansın sonunda Genç Aktivistler Derneği Genel  Başkanı Erkan Helvacı, KYK Şişli Erkek Öğrenci Yurdu Müdürü Mevlana Çakıral’a Filistin’in bir gün elbet özgürleşeceğinin sembolü olan ve ancak Filistin özgür kaldığında insanlara yüzünü döneceği belirtilen, Filistinli karikatürist Naci el-Ali’nin ünlü çizgi karakteri Hanzala’nın bir maketini taktim etti.

GENÇ AKTİVİSTLER

15 Mart 2019

GÖSTERİM