Şehit Vahit Kaşçıoğlu İ.H.O’da  Filistin’i konuştuk

Şehit Vahit Kaşçıoğlu İmam Hatip Ortaokulu, Uluslararası Genç Aktivistler Derneği tarafından düzenlenen interaktif ve ortaokul düzeyine uygun sinevizyon destekli özel bir seminere ev sahipliği yaptı.

Genç Aktivistler Genel Başkanı Tevfik Yazıcılar, Filistin’de yaşananlara dikkat çekmek için Şahit Vahit Kaşçıoğlu İmam Hatip Ortaokulu, öğrencileriyle bir araya geldi. ‘Kudüs Bizim İçin Neden Önemli’’ isimli konferansta Yazıcılar, Filistin, Gazze ve Mescid-i Aksa’da yaşanan gerçekleri anlattı.

Konferansın başında Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın neden Müslümanlar için çok önemli olduğunu tarihe dayanarak çocukların anlayabileceği sade ve anlaşılır bir dille anlatan Uluslararası Genç Aktivistler Derneği Başkanı Tevfik Yazıcılar, Filistin halkının uzun yıllardır bir dram yaşadığını, dünyaca ünlü ‘’Hanzala’’ karakterinin hayat hikayesini ve tüm Dünyaya neden yüzünü döndüğünü, bugünlerde de Gazze’de yaşanan insanlık katliamının ve Mescid-i Aksa’da yaşanan olayların dünya’ya farklı anlatıldığını söyledi.

Konferansın interaktif soru cevap şeklinde devam etmesi ile meraklı gençler Yazıcıları soru yağmuruna tutarak aldıkları bilgileri pekiştirerek, konferansı ne kadar dikkatli dinlediklerini ve ne kadar faydalandıkları göstermiş oldular.

Konferansın sonunda Genç Aktivistler Başkanı Tevfik Yazıcılar okul yönetimine, Filistin’in bir gün elbet özgürleşeceğinin sembolü olan ve ancak Filistin özgür kaldığında insanlara yüzünü döneceği belirtilen, Filistinli karikatürist Naci el-Ali’nin ünlü çizgi karakteri Hanzala’nın bir maketini hediye etti.

  

GENÇ AKTİVİSTLER

09 Kasım 2023

GÖSTERİM