Özgür Kudüs Derslerinin 5. si Düzenlendi 

15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi, Uluslararası Genç Aktivistler Derneği tarafından düzenlenen “Kudüs Dersleri” programının dördüncüsüne ev sahipliği yaptı. 

Uluslararası Minber-i Aksa Derneği Genel Başkanı Abdullah Cahit Dinç’in hatip olarak katıldığı  “Kudüs Dersleri” konferans serisinin beşincisi 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

“Dünya Siyonizminin Temelleri” 

Beşinci derste “Dünya Siyonizminin Temelleri” konusuyla Özgür Kudüs derslerine devam eden Abdullah Cahit Dinç, İsrail meclisi Knesset ve aşırıcı yahudiler hakkında detaylı bilgiler verdi. 

Siyonizme Karşı Direnmeye Devam 

“Siyonizm sadece Filistini değil tüm dünyayı zehirleyen bir mikroptur. Hatta gerçek yahudileri dahi zehirlemektedir.” diyen Dinç Siyonizme dikkat çekerek “Siyonizme karşı en etkili ilaç müslümanlığımızı en  iyi şekilde yaşamak ve bununla birlikte ülke içinde ve ümmet içinde birlik sağlamaktır.” sözleri ile yaşananları anlatmaya çalıştı.

Dinç, Kudüs muhafızların siyonizmin tüm oyunlarına direndiğini, her türlü zorluğu ragmen dimdik ayakta durmaya çalıştığını söylerken gençleri Özgür bir Kudüs için Kudüs muhafızları olan Kudüs halkına destek olmaya çağırırken bunun için ellerinden gelen çabayı göstermelerini istedi.

GENÇ AKTİVİSTLER

05 Mart 2020

GÖSTERİM