Genç Aktivistler Nizip’te Kudüs’te Son Durumu Anlattı

Uluslararası Genç Aktivistler Derneği, Davet ve Kardeşlik Vakfı DKV Nizip Şubesi ve Nizip İlim Kültür Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği NİDADER’in davetiyle Nizip’te “Kudüs Bizim İçin Neden Önemli?” adlı bir konferans gerçekleştirdi.

Nizip Belediye Düğün Salonunda gerçekleştirilen seminerde Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın geleceğini konuşuldu.

 

Nizip’te Kudüs Konuşuldu.

Genç Aktivistler Genel Başkanı Erkan Helvacı Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın bizler için önemini dile getirirken Filistinlilerin yaşadıkları insan haklarını ihlallerini de dile getirdi. “Kudüs ve Mescid-i Aksa bizim için neden önemlidir?” sorusuyla konuşmaya başlayan Helvacı ilk kıblemiz ve ikinci mescidimiz olan Mescid-i Aksa’nın bizler için ne anlam taşıdığını slaytlar eşliğinde ayrıntılı bir şekilde anlattı.

Mescid-i Aksa’da yaşanan gerçeklere ışık tutan Helvacı, Filistin halkının uzun yıllardır insan hakları ihlallerine maruz kaldığını, Kudüs ve Mescid-i Aksa’da yaşanan olayların dünyaya farklı anlatıldığını belirtti.

Kudüs İşgal Altında.

Filistin’de yaşananları bilmenin yeterli olmadığını ve Filistinin özgürleşmesi için gençlere görevler düştüğünü belirten Genç Aktivistler Genel Başkanı Erkan Helvacı tüm Nizip halkından Filistinli kardeşlerimize destek olmasını talep etti.

Birçok insan hakları ihlallerine uğrayan ve uzun bir zamandır, İsrail’in baskısı altında, kendi topraklarından göçe zorlanan Filistin halkının yaşam mücadelesi verdiğini söyleyen Erkan Helvacı, oradaki yardım faaliyetlerine köprü olmak istediklerini, Kudüs’te bulunan ortak derneklerle yardım çalışmalarını organize ettiklerini vurguladı.

GENÇ AKTİVİSTLER

 

http://m.milliyet.com.tr/gaziantep-te-kudus-un-onemi-konulu-konferans-gaziantep-yerelhaber-3223702/

 

http://www.haber7.com/gaziantep/2799431-gaziantepte-kudusun-onemi-konulu-konferans

GÖSTERİM