Kudüs’te İftarlık Dağıtımlarımız

Genç Aktivistler, Türkiye’de olduğu gibi Filistin’de de kardeşlerimizin yanında olmaya devam ediyor. Bu yıl da Genç Aktivistler olarak gönüllülerimizle ve Uluslararası Genç Derneği ile işbirliği yaparak Kudüs’te iftarlar verilmesine vesile olduk hamdolsun.

 

Daha önceki yıllarda, Mescid-i Aksa’nın avlusuna kurulan iftar ve sahur sofralarında binlerce Filistinlinin oruçlarını açmasına katkı sağlarken bu yıl İşgalci İsrail güçlerinin Kudüslülere baskısı, saldırıları ve vahşi uygulamaları nedeniyle Aksa’da sofralar kurulamayınca iftarlıklarımız Kudüs sokaklarında dağıttık.

Bu sene bağışçılarımız ve  Uluslararası Genç Derneği ile birlikte Filistinli kardeşlerimize bir iftar sofrası, bir sahur sofrası veya bir yardım kolisi ulaştırarak kardeşliğimizi ümmet coğrafyasına yaymaya devam ettik.

Bağışçılarımızın desteğiyle dağıttığımız Ramazan kumanyaları, iftar sofraları, çocuklara bayram harçlıkları ve bayramlıklar ile de Kudüs’te hem İşgalci İsrail’in saldırıları hem de Covid-19’un yıkıcılığı ile karşı karşıya kalan Filistinli kardeşlerimizin yüzleri güldürmeye çalıştık.

 

GÖSTERİM