Kudüs Gezisi Ödüllü Online Kudüs Kampı Başlıyor

İlk kıblemiz, ikinci mescidimiz, üçüncü haremimiz Mescid-i Aksa işgal altında ve gündem Gazze’de yaşananlardan ötürü hayli taze. Uluslararası Genç Aktivistler Derneği ve Bi’Dünya Haber olarak bizlerde üzerimize görev edindiğimiz Kudüs’ün özgürlüğüne ne gibi bir fayda sağlayabiliriz diyerek bir yola çıktık.

İşgal altındaki Kudüs’ün, İnsanlık dramının yaşandığı Gazze’nin kısacası Filistin’in kurtuluşunun hamasi söylemlerden değil ilmi temelli çalışmalardan geçtiğinin bilincinde olarak harika bir online kamp programı hazırladık. Bu konuda Kudüs’ü merkeze alarak ancak Gazze’yi ve genel olarak Filistin derdini de ihmal etmeden bir online kampa ya da diğer bir deyişle uzun bir maratona niyetleniyoruz.

“Kudüs Kampı”

Dünyanın her yerinden online olarak katılım sağlanacak olan kampımız 18 Mayıs’ta başlayıp 7 Ekim’de sona ererek 20 haftalık bir sürede tamamlanmış olacak.

Bu kampta katılımcılara görevler verilerek her hafta Kudüs’ü gündemde tutmayı planlıyoruz. Ev hanımı, öğrenci veya yoğun tempoda çalışan biri. Kim olduğunuz hiç önemli değil. Önemli olan haftalık olarak verilen görevleri yerine getirebilmek. Görevler verilirken haftalık sadece 1-2 saat alacak şekilde tasarlanacak. Böylece herkesin az da olsa devamlı olarak takip edebileceği bir kamp programı uygulanacak.

Kampımızın içeriğinde seminerler, uzman konuklar, okuma etkinlikleri, video etkinlikleri, aktiviteler ve aksiyon görevleri olacak. Kampa katılanlar her hafta belirlenen görevleri yerine getirecek ve 20 hafta sonunda Filistin konusunda uzmanlaşmış olacaklar. Hedefimiz her hafta “az da olsa devamlı” olacak şekilde bir şeyler yapabilmek. Bu konuda kendisini geliştirmek ve daha ötesine geçmek isteyenler için Online Kudüs Kampı’nı hayata geçiriyoruz. Her hafta bazı konuları gündeme taşıyarak bilinçlenmeye ve bilinçlendirmeye gayret edeceğiz.

Genelde Filistin, özelde Gazze, Kudüs ve Mescid-i Aksa hususunda yetkin, birbirinden özel konukların ağırlanacağı, kampa katılanlar arasından bir kişiye de çekilişle Kudüs gezisi hediye edilecek. Ayrıca kamp süresini aktif şekilde tamamlayan katılımcılara dijital katılım belgesi gönderilecek.

Dünyanın her yerinden katılımcıların bir araya geleceği kampımıza katılmak için başvuru formunu doldurmanız ve görevleri yerine getirmeniz yeterli olacak.

Kimler Katılabilir?

Kudüs Konusunda bir şeyler öğrenmek, birşeyler yapmak isteyen içinde Kudüs derdi olan ve bunu daha çok geliştirmek isteyen herkes katılabilir.

Kamp boyunca kısaltılmış olarak Bi Dünya Haber Kudüs Ajandası takip edilecek. Katılımcıların bunu temin etmesi gerekiyor. Bu ajanda Kudüs konusunda çalışma yapmak isteyenler için özel olarak hazırlandı. Hem haftalık görevler hem çeşitli listeler ve 50’den fazla karekod ile desteklenen bu ajanda ana kaynak olacak. Bununla birlikte ek olarak çeşitli kitapları edinmek isteyenler kendi tercihlerine göre onları da kampı zenginleştirmek için kullanabilirler.

Ödüller Neler?

  • Bir Kişiye Kudüs Gezisi
  • Kudüs Gezisi İndirim Çekleri
  • Kudüs’ten Özel Hediyeler
  • 100’e yakın kişiye kitap, kefiye, bez çanta, indirim çekleriBüyük ödülün bir kişiye Kudüs Gezisi olacağı kampta kampı başarıyla bitiren birçok kişiye derecelendirme ve çekilişlerle kitaplar, indirim çekleri ve Kudüs’le ilgili özel hediyeler gibi çeşitli hediyeler verilecek.

Kampa başvurmak için aşağıdaki bağlantıya tıklayıp formu doldurmanız yeterli: 

BAŞVURU FORMU İÇİN TIKLAYIN

 

Detaylı Bilgi İçin:  0501 3645889

Uluslararası Genç Aktivistler Derneği

Maltepe Mh. Yılanlı Ayazma Yolu / NEF 13 Merter Sitesi. A Blok Kat:14 D: 166 / 34010 Zeytinburnu İstanbul

 

GÖSTERİM