Kudüs Bizim İçin Neden Önemli?

Fetih Gençlik Derneği’nde düzenlenen programda Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın geleceğini konuştuk.

Filistinli Aktivist Mervan Ebu Mus’ab programda işgalci İsrail hapishanelerinde yaşadıklarını ve Kudüs’ün bir an önce özgürlüğe kavuşması için yapılması gerekenleri anlattı.

1971’de Kudüs’te doğduğunu belirten Ebu Musab  “Oturduğum evden Mescid-i Aksa’yı görebiliyordum. Ancak işgalden sonra, işgalcilerin ülkeme neler yaptıklarını gördüğümde tabii ki bu işgale karşı direndim. Bu işgale karşı direnmemiz, üzerimize bir borçtu.” dedi.

Fetih Gençlik Derneği 2

Filistin’de bugün 30’dan fazla büyük hapishane var. Ben 4 kez hapse girdim ve sonuncusunda ömür boyu ceza aldım. İşgalci hapishanelerinde yaşadıklarım anlatılamaz. Biliyorsunuz ki, bütün dünya İşgalci İsrail’in ‘Marmara’ gemisinde ne yaptığını gördü. Artık hapishanelerde, duvarların arkasında neler yaptıklarını siz tahmin edin. Filistin’de sadece rüyasında gördüğü bir şeyi anlattığı için hapse atılanlar var. Bu, abartı değil, yaşanan bir hadise. Hapishanede hayat, gerçekten çok zor. Orada yaşanan her şey insan doğasına aykırı. Çünkü Filistin, büyük bir hapishane gibi. İşgalci İsrail, özellikle Kudüs’te oturanların tamamını oradan çıkarmak için çalışıyor. Ama biz direneceğiz ve Kudüs’ü hiçbir zaman terk etmeyeceğiz. Desteklerinizle Özgür Bir Mescid-i Aksa’da yanyana saf tutacağız inşallah. ”

Musab, özellikle mülteciler konusunda yapılan çalışmalar ve Filistin’e verilen destek dolayısıyla Türkiye’ye teşekkür etti.

GENÇ AKTİVİSTLER

GÖSTERİM