İzmir’de Kudüs Konferansı

İmam Hatipliler ve Mezunlar Derneği İMHAD ve Erbakan Vakfı İzmir Şubesi’nin organizasyonuyla İzmir’de “Kudüs’ün Dünü Bugünü ve Yarını” konuşuldu. Düzenlenen konferansa Genç Aktivistler Genel Başkanı Erkan Helvacı konuşmacı olarak katıldı.

İzmir Karabağlar Necmettin Erbakan Anadolu İmam Hatip Lisesi İMHAD Konferans Salonunda düzenlenen ve Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın dünü bugünü ve geleceğinin konuşulduğu konferanslara katılım yüksek oldu.

Konferansta Genç Aktivistler Genel Başkanı Erkan slaytlar eşliğinde, Kudüs’ün dünya Müslümanlarının durumunu gösteren bir ölçüye sahiptir olduğunu anlattı. Helvacı konuşmasında “Kudüs’e ne zaman Müslümanlar sahip olmuşsa yani bu topraklarda huzur ve barış varsa, çeşitli coğrafyalara dağılmış Müslümanlarda huzur ve refah içindedir. Ne zaman ki Beyt’ül Makdis mahzun, Kudüs işgal altında kaldıysa dünya Müslümanları da  kan, zulüm ve gözyaşı içerisinde, aynen Kudüs gibi kurtarılmaya muhtaçtır. İslam ve Hristiyan kutsal mekanlarına, özellikle kutsal Mescid-i Aksa’ya yönelik tehlikeli saldırılar, bu mescidi yıkılmakla tehdit eden kazılar ve yerine Süleyman heykeli inşa etme planı bölgede ve dünyada barış ve istikrarı tehdit etmektedir. Bütün bunlar insanlığın ortak mirasına ve medeniyetine yönelik saldırıdır. Ayrıca Kudüs ve Filistin’i tehdit etmektedir. Dünya halklarının buna karşı çıkması ve bu çalışmaları durdurması gerekir.” Dedi.

Helvacı “Dünya coğrafyası bugün kan ağlamaktadır. Türkiye dünya coğrafyasında eski şanlı gönlerine geri dönmeyi beklemektedir. Bunun için yapılması gereken ilk iş Kudüs’ün özgürlüğüdür! “ sözleriyle konuşmasını tamamladı.

Konferansın sonunda Genç Aktivistler Genel başkanı tarafından İMHAD Başkanı Burhanettin Kansızoğlu, Yeniden Refah Partisi İzmir İl Başkanı Şükrü Konca ve Erbakan Vakfı İzmir İl Başkanı Özgür Mertgenç’e  Filistin’in bir gün elbet özgürleşeceğinin sembolü olan ve ancak Filistin özgür kaldığında insanlara yüzünü döneceği belirtilen, Filistinli karikatürist Naci el-Ali’nin ünlü çizgi karakteri Hanzala’nın bir maketini taktim edildi.

GENÇ AKTİVİSTLER

23 Şubat 2020

GÖSTERİM