İnsan Vakfı Ihlamurkuyu Kız Öğrenci Yurdunda Kudüs’ü Konuştuk

İnsan Vakfı’nın davetiyle Ihlamurkuyu Yükseköğretim Kız Öğrenci Yurdunda Kudüs ve Mescid-i Aksa’da yaşananları konuştuk. Düzenlenen eğitim seminerine Uluslararası Genç Aktivistler Derneği Genel Başkanı Erkan Helvacı konuşmacı olarak katıldı.

Filistin’de yaşananları ve Kudüs’teki son durumu aktaran Helvacı, slaytlar eşliğinde Kudüs ve Mescid-i Aksa etrafında gelişen olayları tarihi gerçekleri ile anlattı.

Helvacı konuşmasında “Kudüs’e ne zaman Müslümanlar sahip olmuşsa yani bu topraklarda huzur ve barış varsa, çeşitli coğrafyalara dağılmış Müslümanlarda huzur ve refah içindedir. Ne zaman ki Beyt’ül Makdis mahzun, Kudüs işgal altında kaldıysa dünya Müslümanları da  kan, zulüm ve gözyaşı içerisinde, aynen Kudüs gibi kurtarılmaya muhtaçtır. İslam ve Hristiyan kutsal mekanlarına, özellikle kutsal Mescid-i Aksa’ya yönelik tehlikeli saldırılar, bu mescidi yıkılmakla tehdit eden kazılar ve yerine Süleyman heykeli inşa etme planı bölgede ve dünyada barış ve istikrarı tehdit etmektedir. Bütün bunlar insanlığın ortak mirasına ve medeniyetine yönelik saldırıdır. Ayrıca Kudüs ve Filistin’i tehdit etmektedir. Dünya halklarının buna karşı çıkması ve bu çalışmaları durdurması gerekir.” Dedi.

GENÇ AKTİVİSTLER

GÖSTERİM