Gaziantep’te Gençlere Kudüs’ü Anlattık.

Genç Aktivistler tarafından Davet ve Kardeşlik Vakfı Gaziantep Şubesinde gerçekleştirilen seminere katılan gençlere Kudüs ve Mescid-i Aksa’da yaşanan son gelişmeler anlatıldı.

“Kudüs ve Mescid-i Aksa, ne bir Filistin sorunu ne de bir Arap sorunudur. Bu bir insanlık sorunu mazlum bir milletin varoluş sorunu bir insan hak ve hürriyetleri sorunudur.” Sözleriyle konferansına başlayan Genç Aktivistler Genel Başkanı Erkan Helvacı Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın bizler için önemine vurgu yaparken Filistinlilerin yaşadıkları insan haklarını ihlallerini de dile getirdi.

“Kudüs ve Mescid-i Aksa bizim için neden önemlidir?” sorusunun cevaplarını sıralayan Helvacı, ilk kıblemiz ve ikinci mescidimiz olan Mescid-i Aksa’nın bizler için ne anlam taşıdığını ayrıntılı bir şekilde anlattı.

Filistin’de yaşananları bilmenin yeterli olmadığını ve Filistin’in özgürleşmesi için gençlere görevler düştüğünü belirten Genç Aktivistler Genel Başkanı Erkan Helvacı tüm öğrencilerden Filistinli kardeşlerimize destek olmasını talep etti.

GENÇ AKTİVİSTLER

GÖSTERİM