Filistinli Çocukların Hayallerini Gerçekleştirdik.

Dünya olarak zor zamanlar geçirdiğimiz şu günlerde kardeşliği ve birlikte aşılmayacak hiçbirşey olmadığını ortaya koyan yürekleri ısıtacak bir çalışma da Filistin’de gerçekleştirildi.

Genç Aktivistler olarak 2019 Yılında başlattığımız “ Kardeşinin Hayalini Gerçekleştir “ kampanyamızda sona gelerek bağışçılarımıza birlikte Filistinli gençlerin küçük hayallerini gerçekleştirdik.

 

Biliyoruz ki çocukların hayal dünyası çok geniştir. Bu hayaller çoğu zaman büyüklerin gerçekleştiremeyeceği hayaller olur. Bu kimi zaman bir masal kahramanı olmak, kimi zaman da daha renkli ve güzel bir dünyada yaşamaktır. Çocuklara hayallerini sorduğumuzda bununla karşılaşmıştık aslında. Peki ya İsrail işgali altındaki Filistin’de de bu böyle miydi?

“Her çocuk kendisinde olmayan şeylerin hayalini kurar. Filistin’deki çocukların durumu ise biraz farklıdır. Onların hayalleri çok basit ve kolay elde edilebilecek hayallerdir. “ diyerek çıktığımız yolda önce Filistinli çocuklara hayallerini sorduk. Baktık ki ulaşılabilir ve desteklenerek gerçekleştirilebilir hayaller bunlar. Kardeşlerimizin hayallerini yerine getirebiliriz diyerek başladık çalışmalarımıza ve sizlerle birlikte on dört Filistinli çocuğun hayallerine sığdırdıkları küçük hediyeleri kendilerine ulaştırdık.

İşte hayallerini gerçekleştirdiğimiz Filistinli çocuklarımızın o mutluluk dolu içimizi ısıtacak videosu

 

GÖSTERİM