Filistin’de Şeyh Raid Salah Zeytin Fidanlığı Toprakla Buluştu

Filistin’de, işgalci İsrail’in saldırıları nedeniyle yeşil alanların azalması sonucu Kudüslülerin hayatının olumsuz yönde etkilenmesi ile harekete geçen Genç Aktivistler, Filistin’de gerçekleştirdikleri zeytin fidanlıkları projelerine bir yenisini daha ekliyor.

Şuan İşgalci İsrail hapishanesinde bulunan Kudüs Muhafızı Şeyh Raid Salah’ın ismi verilen proje ile binlerce zeytin fidanı Filistin toprakları ile buluşuyor.

Filistinliler, Gazze ve Batı Şeria topraklarında oluşturulan fidanlıkların ilk dikim videolarında bir yanda Türkiye’ye teşekkür ederken diğer yanda Şeyh Raid Salah gibi İşgalci İsrail karşısında dimdik duracaklarını belirtiyorlar.

Özgür bir Kudüs, özgür bir Mescid-i Aksa için gerçekleştirdiği projelerden rahatsız olan işgalci İsrail’in daha önce de defalarca tutukladığı ve bugün de işgal hapishanelerinde tutulan Kudüs Muhafızı Şeyh Raid Salah adına oluşturulan fidanlıklar için yüzlerce Filistinliye arsalarına tarlalarına dikmeleri için fidanlar teslim ediliyor.

 

Filistinli ailelerin bahçelerinde gerçekleştirilen zeytin fidanı dikimleriyle hem Özgür Filistin’in başkenti olan Kudüs’ün korunmasını üstlenen Filistinlilerin yeşil alanlarının çoğaltılması hem de Aksa’yı korumak için nöbet tutan Filistinlilere maddi olarak destek sağlanması hedefleniyor.

Genç Aktivistler Genel Başkanı Erkan Helvacı “Türkiye’deki Kudüs Sevdalılarının destekleri ile Filistin’in her karışında dikimler yapacağız. Filistin özgür kalana dek yılmadan usanmadan çalışmalarımıza devam ederek oradaki kardeşlerimize destek olacağız inşallah. Filistin’de oluşturduğumuz zeytin fidanlıklarına siz de  www.gencaktivistler.org.tr  sitesinden online bağış ile destek olabilirsiniz.” dedi

Genç Aktivistler tarafından, ilk dikimleri Kudüs’te; Silvan Mahallesi, Tekbir Dağı ve Zeytindağı’nda,  ikinci dikimleri Gazze’de üçüncü dikimleri Batı Şeria topraklarında gerçekleştirilen Filistin’de 10.000 zeytin fidanı çalışmasının 7. Etap dikimleri ile bir yanda Covid-19 ile boğuşan diğer yanda işgalci İsrail’in hedefi olan Filistinlilerin geçim kaynağı olan zeytin ağaçlarının çoğalması hedefleniyor.

 

GÖSTERİM