Filistin’de Abdülhamid Han Zeytin Fidanlığı 3. Dikimleri Gerçekleştirildi

Ramazanın ilk günlerinde bir güzel haber de Filistin’den geldi. Genç Aktivistler tarafından “Filistin’de Abdülhamid Han Zeytin Fidanlığı” adı altında başlatılan kampanyanın 3. Etap dikimleri Ramazanın Ayı başlamadan Batı Şeria’da gerçekleştirildi.

İşgalci İsrail’in, Filistinlilerin yaşam şartlarını zorlaştırırken geçim kaynaklarından birini oluşturan zeytin ağaçlarına da zarar vermeye devam ediyor olması üzerine harekete geçen Genç Aktivistler Filistinli ailelerin bahçelerine zeytin ağaçlarının dikimlerini sağlayarak onlara destek olmaya çalışıyor.

Filistinlilerin geçim kaynağı olan zeytin ağaçları işgalci İsrail’in hedefi olurken, işgal ve saldırıları ile azalan yeşil alanlar Filistinlilerin hayatını olumsuz yönde etkiliyor. Uluslararası Genç Aktivistler Derneğinin bu konuya dikkat çekerek, işgal altındaki Filistin’de 10.000 Zeytin Fidanı dikmek için başlattığı kampanyanın 3. Etap dikimleri gerçekleştirilirken,  ilk etabın dikimleri Kudüs’te, ikinci etabın dikimleri de Gazze’de toprakla buluşmuştu.

Filistin topraklarında gerçekleştirilen zeytin fidanı dikimleriyle hem Özgür Filistin’in başkenti olan Kudüs’ün korunmasını üstlenen Filistinlilerin yeşil alanlarının çoğaltılması hem de Aksa’yı korumak için nöbet tutan Filistinlilere maddi olarak destek sağlanması hedefleniyor. 

 

 

Türkiye’ye Teşekkür Ediyoruz 

Filistin’de Abdülhamid Han Zeytin Fidanlığı 3. Etap dikimlerini gerçekleştiren Filistinliler, Türk halkına teşekkür etmeyi ihmal etmedi.  Bir Filistinli şu açıklamayı yaptı: “ Zeytin dikim projesi için Genç Aktivistler’e teşekkür ediyoruz. Allah Türkiye’deki kardeşlerimizden razı olsun.  Türkiye’ye özellikler Genç Aktivistler’e Filistin için yaptıklarından dolayı teşekkür ediyoruz. 

 

 

Genç Aktivistler’den Filistin’de 10.000 Fidan 

İlk dikimleri Kudüs’te; Silvan Mahallesi, Tekbir Dağı ve Zeytindağı’nda,  ikinci dikimleri Gazze’de şimdi de üçüncü dikimleri Batı Şeria topraklarında gerçekleşen binlerce fidan dikimi hakkında konuşan Genç Aktivistler Genel Koordinatörü Tevfik Yazıcılar “ Her gün Filistin’den gelen üzücü haberler Ramazan ayına giren bizleri daha bir üzmektedir. Genç Aktivistler olarak barış ve esenlik ayı Ramazan’da dahi durmayan gözyaşlarına kayıtsız kalamazdık.

 

 

Filistinli Müslümanların geçim kaynağı olan zeytin ağaçlarının dahi İşgalci İsrail’in saldırılarına maruz kaldığı dikkatimizi çekti. Gördüğümüz haberlerde İşgalciler Filistin’de yaşanan Müslümanların zeytin ağaçlarına saldırmakta, tahrip etmekte hatta kökünden söküp çalmaktaydı. Bizde adını “Abdülhamid Han Zeytin Fidanlığı” koyduğumuz bu proje ile önce Kudüs’te ardından Gazze’de şimdi de Batı Şeria’da Filistinli kardeşlerimizin yanında olduk.

Bu kampanya ile amacımız bir gün elbet özgür kalacağına inandığımız Filistin’in yeşil alanlarını çoğaltmak aynı zamanda orada işgale direnen kardeşlerimize zeytin üretimi sağlayabilecekleri bu ağaçlarla maddi olarak da destek sağlamaktır. Filistin özgür kalana dek yılmadan usanmadan çalışmalarımıza devam ederek oradaki kardeşlerimize destek olacağız inşallah.

 

Haydi Birlikte Filistin’de On Bin Zeytin Fidan Dikelim 

“ Filistinli kardeşlerimiz bahçelerinde oluşturulan bu fidanlıklarda sizin de dikili bir ağacınız olsun, hep birlikte Filistin’de 10.000 Zeytin fidanını toprakla buluşturalım.” sözleriyle çağrıda bulunan Yazıcılar, Filistin’de 1 fidan dikimine katkı bedelinin 10 TL olduğunu ifade ederek “ İşgalci İsrail’in yıktığı ve yaktığı Filistin topraklarında doğal yaşam alanlarının korunması, sağlıklı bir çevrenin oluşturulması ve gelecek kuşaklara daha iyi bir dünya bırakılması amacıyla Filistin’de oluşturulan Abdülhamid Han Zeytin fidanlığına  www.gencaktivistler.org.tr  sitesinden online bağış ile destek olabilirsiniz.” Dedi. 

 

GENÇ AKTİVİSTLER

 

 

GÖSTERİM