Fatih İmam Hatip Ortaokulu ile Filistin’i konuştuk

Fatih İmam Hatip Ortaokulu, Uluslararası Genç Aktivistler Derneği tarafından düzenlenen interaktif ve sinevizyon destekli özel bir seminere ev sahipliği yaptı.

Genç Aktivistler Genel Başkanı Tevfik Yazıcılar, Filistin’de yaşananlara dikkat çekmek için Fatih İmam Hatip Ortaokulu, öğrencileriyle Fatih Müftülüğü Konferans Salonunda bir araya geldi. Konferansın selamlama konuşmasını Fatih İlçe Müftüsü Hüseyin Baş yaptı.

Ardından Genç Aktivistler Genel Başkanı Tevfik Yazıcılar ‘Kudüs Bizim için Neden Önemli’’ isimli bir konferans verdi. Yazıcılar, Filistin, Gazze ve Mescid-i Aksa’da yaşanan gerçekleri anlattı.

Konferansın başında Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın neden Müslümanlar için çok önemli olduğunu anlatan Uluslararası Genç Aktivistler Derneği Başkanı Tevfik Yazıcılar, Filistin halkının uzun yıllardır bir dram yaşadığını, bugünlerde de Gazze’de yaşanan insanlık katliamının ve Mescid-i Aksa’da yaşanan olayların dünyaya farklı anlatıldığını söyledi.

Konferansın sonunda Genç Aktivistler Başkanı Tevfik Yazıcılar Okul Müdürü Hüseyin Kılıç’a, Filistin’in bir gün elbet özgürleşeceğinin sembolü olan ve ancak Filistin özgür kaldığında insanlara yüzünü döneceği belirtilen, Filistinli karikatürist Naci el-Ali’nin ünlü çizgi karakteri Hanzala’nın bir maketini hediye etti.

 

GENÇ AKTİVİSTLER

05 Aralık 2023

GÖSTERİM