Erbakan Vakfından Kudüs Konulu Eğitim Semineri

Erbakan Vakfı İstanbul İl Başkanlığında düzenlenen eğitim seminerlerinin bu haftaki konusu Kudüs ve Mescid-i Aksa oldu. Düzenlenen eğitim seminerine Uluslararası Genç Aktivistler Derneği Genel Başkanı Erkan Helvacı konuşmacı olarak katıldı.

Erbakan Vakfı İstanbul İl Başkanlığında düzenlenen “Kudüs’te Neler Oluyor” eğitim seminerinde Erkan Helvacı “İlk kıblemiz, ikinci mescidimiz, üçüncü haremimiz Mescidi Aksamızın şehri, miracın merkezi ümmetin kalbi Kudüs İslamındır.” sözleriyle başladığı konuşmasında son dönemde Kudüs ve Mescid-i Aksa etrafında gelişen olayları tarihi gerçekleri ile Erbakan Vakfı İl Yönetimine aktardı.

Konferansta slaytlar eşliğinde Kudüs’ün dünü, bugünü ve yarınını anlatan Helvacı “Dünya huzur ve barışının Kudüs’ten geçtiğine inanıyoruz zira Kudüs’te ne zaman insanlar emniyet ve huzur içerisinde yaşamışlarsa dünya huzur bulmuştur ne zaman ki İsrail gelmiş Filistin topraklarını işgal etmiştir o günden bugüne ne Filistin ne de dünya huzur bulamamıştır.” Dedi.

Geçmişten günümüze Kudüs’te yaşananları aktaran Helvacı günümüzdeki son durum hakkında da  “Kudüs şehri bir bütün olarak İslamındır ve Filistin devletinin başkentidir. Siyonist İsrail’in Kudüs sevdasından vazgeçmesi bizim için yeterli değildir. Telaviv’de dahil olmak üzere işgal ettikleri Filistin topraklarından defolup gitmelidirler.” Sözleri ile semineri tamamladı.

GENÇ AKTİVİSTLER

 

GÖSTERİM