Ensar Vakfı’ndan Filistin’e 1.427 Zeytin Ağacı

Filistinlilerin geçim kaynağı olan zeytin ağaçları işgalci İsrail’in hedefi olurken, işgal ve saldırıları ile azalan yeşil alanlar Filistinlilerin hayatını olumsuz yönde etkiliyor.

Uluslararası Genç Aktivistler Derneğinin bu konuya dikkat çekerek, işgal altındaki Filistin’de 10.000 Zeytin Fidanı dikmek için başlattığı kampanya kapsamında gerçekleştirilen 5. Etap dikimleri Ensar Vakfı’nın destekleriyle gerçekleştirildi.

Ensar Vakfı’nın İstanbul’un 22 ilçesinde gerçekleştirdiği ve yaklaşık 55.000 öğrencinin katılım sağladığı Nebe-Nas Kur’an-ı Kerim’i Anlamaya Doğru Bilgi Yarışması sona erdi. Gençlere ekilen anlam tohumlarında görevli olan koordinatör öğretmen ve görevliler adına, Filistin’de  yüzyıllar boyu yaşayacak  zeytin ağaçları fidan dikimi gerçekleştirildi.

Ensar Vakfı’nın düzenlediği Nebe- Nas Kur’an-ı Kerim’i Anlamaya Doğru Bilgi Yarışması’nda görevli, 558 koordinatör öğretmen, 55 ilçe koordinatörleri, 365 okul müdürü ve 54 müdür yardımcısı adına Batı Şeria, Gazze ve Filistin’in köylerinde Genç Aktivistler tarafından zeytin fidanı dikimi yapıldı.

Filistin topraklarında gerçekleştirilen zeytin fidanı dikimleriyle hem Özgür Filistin’in başkenti olan Kudüs’ün korunmasını üstlenen Filistinlilerin yeşil alanlarının çoğaltılması hem de Aksa’yı korumak için nöbet tutan Filistinlilere maddi olarak destek sağlanması hedefleniyor.

Filistin’de oluşturulan Abdülhamid Han Zeytin fidanlığına  www.gencaktivistler.org.tr  sitesinden online bağış ile destek olabilirsiniz.

GENÇ AKTİVİSTLER

02 Temmuz 2019

 

DCIM100MEDIADJI_0034.JPG

DCIM100MEDIADJI_0040.JPG

DCIM100MEDIADJI_0041.JPG

DCIM100MEDIADJI_0045.JPG

 

 

GÖSTERİM