Dudullu Amanetoğlu AİHL’de Filistin’i konuştuk

Dudullu Amanetoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi, Genç Ensar ve Uluslararası Genç Aktivistler Derneği tarafından düzenlenen interaktif ve sinevizyon destekli özel bir programa ev sahipliği yaptı.

Genç Aktivistler Genel Başkanı Tevfik Yazıcılar, Filistin’de yaşananlara dikkat çekmek için Dudullu Amanetoğlu Anadolu İmam Hatip Lisesi, öğrencileriyle bir araya geldi. ‘İnsanlığın Vicdanı Filistin Buluşmaları’’ isimli programda Yazıcılar, Filistin, Gazze ve Mescid-i Aksa’da yaşanan gerçekleri sunum eşliğinde anlattı.

Programın başında Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın neden Müslümanlar için çok önemli olduğunu tarihe dayanarak anlatan Uluslararası Genç Aktivistler Derneği Başkanı Tevfik Yazıcılar, Filistin halkının uzun yıllardır bir dram yaşadığını, bugünlerde de Gazze’de yaşanan insanlık katliamının ve Mescid-i Aksa’da yaşanan olayların dünyaya farklı anlatıldığını söyledi.

Gençlerden Soru Yağmuru

Programda Hanzala Karakterini anlatıp, Hanzala’nın dünyaya neden yüzünü döndüğünü anlatan Yazıcılar Kudüs’te yaşananlara dikkat çekerek gençleri Özgür bir Kudüs için harekete geçmeye çağırırken bunun için ellerinden gelen çabayı göstermelerini istedi. Programın interaktif soru cevap şeklinde devam etmesi ile meraklı gençler Yazıcılar’ı soru yağmuruna tuttular.

Grup Kıyam’dan mini Konser

Sunumun ardından Grup Kıyam solisti Furkan Gökçe’nin Filistin’in Özgürlüğü için seslendirdiği marşlar ve ezgilere öğrencilerinde eşlik etmesiyle duygu dolu anlar yaşandı. Gökçe, Filistin için seslendirilen ve Türkiye’nin sembol ezgilerinden biri olan Kardan Aydınlık ezgisini seslendirerek konserine son verdi.

Programın sonunda Genç Aktivistler Başkanı Tevfik Yazıcılar Okul Müdürü Bilal Habeş Açılan’a, Filistin’in bir gün elbet özgürleşeceğinin sembolü olan ve ancak Filistin özgür kaldığında insanlara yüzünü döneceği belirtilen, Filistinli karikatürist Naci el-Ali’nin ünlü çizgi karakteri Hanzala’nın bir maketini hediye etti.

GENÇ AKTİVİSTLER

18 Aralık 2023

GÖSTERİM