CHP İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Kenan Otlu: Filistin insanlığın ortak davasıdır

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Kenan Otlu, İl yönetim kurulu üyesi Ozan Sahan ve  CHP Sancaktepe İlçe Gençlik Kolları Metin Yeşiltepe, Genç Aktivistler genel merkezimize bir ziyarette bulundular.

Ziyarette “ Filistin insanlığın ortak davasıdır “ diyen CHP İstanbul İstanbul İl Gençlik Kolları Başkanı Kenan Otlu “Filistin sorunu yoktur, Filistin’in işgal edilme sorunu vardır.” Diyerek Filistin konusunda gençlerin üzerine düşen birçok görev olduğunun altını çizdi.

Geçtiğimiz günlerde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “ Onların haklarını savunacağız. Çünkü biz halkın partisiyiz. biz aynı zamanda Filistinlilerin partisiyiz.” Sözlerine de değinen Otlu “ Filistin davası CHP’nin de davasıdır,  ihmal edilmemesi gereken bir meseledir.” Sözleri ile parti olarak da Özgür bir Filistin için çalışmalara destek verdiklerini ifade etti.

Ziyarette Kudüs ve Mescid-i Aksa’da yürüttüğümüz çalışmalar hakkında bilgiler veren Genç Aktivistler Genel Başkanımız Erkan Helvacı da başta Kudüs ve Mescid-i Aksa olmak üzere tüm dünyada mazlumların yanında olduğumuzu ifade etti.

GÖSTERİM