Charlie Hebdo Baskını ve Düşündürdükleri

Genç Aktivistler Genel Başkanımız Erkan Helvacı’nın  “Charlie Hebdo Baskını ve Düşündürdükleri” konusunda yayınladığı mesaj aşağıdadır:

“Dünya bu günlerde Fransa’daki CharlieHebdo saldırısıyla çalkalanıyor.

Peygamberimize hakaretleriyle dünya gündemine oturan dergi sıkı bir güvenlikle korunuyordu.

Bu da akıllara saldırıyı sıradan insanların değil profesyonel bir ekibin taşeron olarak üstlendiği şüphesini kuvvetlendiriyor.

Olayın sonunda faillerin saklandığı yer ve operasyonda canlı ele geçirilememeleri de bu senaryoyu destekler mahiyette.

Bu sır perdesi zaman içerisinde aralanacak ve gerçekler gün yüzüne elbet çıkacaktır.

Savaşın bile bir hukuku vardır, yaşlılara, çocuklara, kadınlara ve din adamlarına silah çekilmez, silahsız kişiler mukavemet göstermediği sürece sadece etkisiz hale getirilir.

Bugünün dünyasında her ne kadar bu hukuka riayet edilmese de, bizim inancımız bunu gerektiriyor. Bundan dolayıdır ki, oradaki silahsız kişilerin öldürülmesi yanlıştır. Bu en çok Müslümanlara zarar verir. Kaos ortamı en çok Müslüman düşmanlarının işine yarar ve bir terör ortamı meydana getirir. Müslümanlar ise terörün her türlüsüne karşıdır.

Elbette ki Peygamberimize yapılan hakaret ve saldırıları sineye çekecek değiliz, bir köşede oturup hakaretlerde edecek değiliz. Sosyal, siyasal, ekonomik ve hukuki her türlü yolla buna itiraz edecek, karşılık verecek ve yeri göğü inleteceğiz.

Fakat bunu kaos ve terör ortamına zemin hazırlamadan, alemlere rahmet olarak gönderilen bir peygamberin ümmeti olduğumuz bilinciyle gerçekleştireceğiz.”

GÖSTERİM