Bilgiçağı Kolejinde  Filistin’i konuştuk

Bilgiçağı Koleji, Uluslararası Genç Aktivistler Derneği tarafından düzenlenen interaktif ve ortaokul düzeyine uygun sinevizyon destekli özel bir seminere ev sahipliği yaptı.

Genç Aktivistler Genel Başkanı Tevfik Yazıcılar, Filistin’de yaşananlara dikkat çekmek için Bigiçağı Kolejinde, ortaokul öğrencileriyle bir araya geldi. ‘Kadim Şehir Kudüs Bizim Neyimiz Olur?’’ isimli konferansta Yazıcılar, Filistin, Gazze ve Mescid-i Aksa’da yaşanan gerçekleri anlattı.

Konferansın başında Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın neden Müslümanlar için çok önemli olduğunu tarihe dayanarak çocukların anlayabileceği sade ve anlaşılır bir dille anlatan Yazıcılar, Filistin halkının uzun yıllardır bir dram yaşadığını, dünyaca ünlü ‘’Hanzala’’ karakterinin hayat hikayesini ve tüm Dünyaya neden yüzünü döndüğünü konuşurken çocukların ilgi odağı oldu.

Filistinli Sevgisi, Bilgi ile Tamamlanacak

Uzun bir zamandır, işgalci İsrail’in baskısı altında, kendi topraklarından göçe zorlanan Filistin halkının yaşam mücadelesi verdiğini söyleyen Tevfik Yazıcılar halkımızın Kudüs sevgisine vurgu yaparak “Bu sevgiyi bilgi ile de tamamlamayız” dedi. Konferansın interaktif soru cevap şeklinde devam etmesi ile meraklı gençler Yazıcıları soru yağmuruna tutarak aldıkları bilgileri pekiştirerek, konferansı ne kadar dikkatli dinlediklerini ve faydasını göstermiş oldular.

Konferansın sonunda Genç Aktivistler Başkanı Tevfik Yazıcılar okul yönetimine, Filistin’in bir gün elbet özgürleşeceğinin sembolü olan ve ancak Filistin özgür kaldığında insanlara yüzünü döneceği belirtilen, Filistinli karikatürist Naci el-Ali’nin ünlü çizgi karakteri Hanzala’nın bir maketini hediye etti.

   

GENÇ AKTİVİSTLER

09 Kasım 2023

GÖSTERİM