ahçelievler’de “Kudüs’te neler Oluyor” Konferansı

Erbakan Vakfı Bahçelievler ilçe teşkilatının organize ettiği ve Uluslararası Genç Aktivistler Derneği Genel Başkanı Erkan Helvacı’nın konuşmacı olarak katıldığı “Kudüs’te neler Oluyor” Konferansı Necip Fazıl Kısakürek Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Sen de Kudüs İçin Bir Adım At

Bahçelievler’de düzenlenen “Kudüs’te neler Oluyor” konferansının açılışını Erbakan Vakfı Bahçelievler İlçe Başkanı Yunus Türk yaptı. Kudüs’te yaşanan olaylara kayıtsız kalmanın mümkün olmadığını belirten Türk “Kudüs’te yaşananları daha iyi anlamak ve oradaki kardeşlerimize destek sağlamak için bu konferansı düzenledik”  dedi.

Bahçelievler’de “Kudüs’te neler Oluyor” Konferansı (6)

Özgür Kudüs İçin Daha Çok Çalışmanın Vaktidir.

Genç Aktivistler Genel Başkanı Erkan Helvacı’nın “İlk kıblemiz, ikinci mescidimiz, üçüncü haremimiz Mescidi Aksamızın şehri, miracın merkezi ümmetin kalbi Kudüs İslamındır.” sözleriyle başladığı konuşmasında son dönemde Kudüs ve Mescid-i Aksa etrafında gelişen olayları tarihi gerçekleri ile salondakilere aktardı.

Konferansta slaytlar eşliğinde Kudüs’ün dünü, bugünü ve yarınını anlatan Helvacı “Dünya huzur ve barışının Kudüs’ten geçtiğine inanıyoruz zira Kudüs’te ne zaman insanlar emniyet ve huzur içerisinde yaşamışlarsa dünya huzur bulmuştur ne zaman ki İsrail gelmiş Filistin topraklarını işgal etmiştir o günden bugüne ne Filistin ne de dünya huzur bulamamıştır.” Dedi.

Geçmişten günümüze Kudüs’te yaşananları aktaran Helvacı günümüzdeki son durum hakkında da  “Kudüs şehri bir bütün olarak İslamındır ve Filistin devletinin başkentidir. Siyonist İsrail’in Kudüs sevdasından vazgeçmesi bizim için yeterli değildir. Telaviv’de dahil olmak üzere işgal ettikleri Filistin topraklarından defolup gitmelidirler.” Sözleri ile konferansı tamamladı

Bahçelievler’de “Kudüs’te neler Oluyor” Konferansı (7)

Abdullah Süratlı Hoca Dua Etti

Konferansın ardından plaket taktimi yapıldı ve program Sultan Baba Dergahından Abdullah Süratlı Hoca’nın Kudüs’ün kurtuluşu için gerçekleştirdiği dua ile sona erdi.

Programa Erbakan Vakfı’nın yönetim ve üyelerinin yanısıra Bahçelievler halkı, çeşitli siyasi parti temsilcileri, manevi önderlerden Abdullah Süratli Hoca, Siyavuşpaşa muhtarı Selami Aykut,  İHH Bahçelievler ilçe başkanı Hasan İrkilmez ve Başkan Yardımcısı Süleyman Güçlü’de katılım sağladılar.

Bahçelievler’de “Kudüs’te neler Oluyor” Konferansı (5)

Bahçelievler’de “Kudüs’te neler Oluyor” Konferansı (4)

Bahçelievler’de “Kudüs’te neler Oluyor” Konferansı (8)

Bahçelievler’de “Kudüs’te neler Oluyor” Konferansı (3)

Bahçelievler’de “Kudüs’te neler Oluyor” Konferansı (2)

 

GÖSTERİM