Genç Aktivistler Viyana’da

Avrupa’daki Filistinliler Futbol Turnuvasında kazanan Filistin Sevdası oldu

Mescid-i Aksa ve Kudüs gündemiyle bir dizi temaslarda bulunmak üzere Avusturya’da bulunan Genç Aktivistler Genel koordinatörü Tevfik Yazıcılar, Viyana’da düzenlenen Avrupa’daki Filistinliler Futbol Turnuvasını da ziyaret ederek turnuvaya katılan futbolculara başarılar diledi.

Avusturya – Filistin Koordinasyon Kurumu tarafından organize edilen 24 Futbol takımı Avrupa’daki birçok ülkeden turnuva için Viyana’ya geldi. Filistin asıllı futbolcu gençlerle kalpleri Filistinli arkadaşları ile çarpan Avrupalı gençler bu yıl 10.su düzenlenen turnuvada ter döktü.

Danimarka’dan Turnuvaya katılan gençlerin kupayı kazandığı turnuvada asıl kazanan gençlerin Filistin Sevdası oldu. Avrupa’nın birçok ülkesinden gelen Filistin sevdalısı gençler hem yeni dostlar edindi hem Filistin üzerine daha fazla neler yapılabileceğini istişare etti.

Genç Aktivistler de katılımcılara Mescid-i Aksa ve Kudüs’te gerçekleştirmeyi hedefledikleri projeleri anlatarak Avrupalı Gençlerden de projelerine destek vermelerini talep etti.

1

2

3

4

5

6

GÖSTERİM