15 Temmuz Şehitleri AİHL’de Kudüs Muhafızları Konuşuldu 

15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi, Uluslararası Genç Aktivistler Derneği tarafından düzenlenen “Kudüs Dersleri” programının dördüncüsüne ev sahipliği yaptı. 

Uluslararası Minber-i Aksa Derneği Genel Başkanı Abdullah Cahit Dinç’in hatip olarak katıldığı  “Kudüs Dersleri” konferans serisinin dördüncüsü 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

“Kudüs’ün Muhafızları: Kudüs Halkı” 

Dördüncü derste “ Kudüs’ün muhafızları: Kudüs halkı ” konusuyla Özgür Kudüs derslerine devam eden Abdullah Cahit Dinç, Kudüs halkının yaşadıkları hayat, yaşam şartları, direnişleri ve Kudüs’te yaşanan zulümlerle alakalı detaylı bilgiler verdi. 

Kudüs Halkı Herşeye Rağmen Direniyor 

Kudüs halkının maruz kaldığı insanlık dışı uygulamalar ne uluslar arası hukukun ne vicdanların ne de bir müslümanın kabul edebileceği şeyler değil” diyen Dinç Kudüs’te yaşananlara dikkat çekerek “Bugün Kudüs halkı fiili zulümlerin yanında hukuki ve psikolojik zulümler de görmektedir” sözleri ile yaşananları anlatmaya çalıştı.

Dinç, Kudüs muhafızların tüm bu zülümlere direndiğini, her türlü zorluğu ragmen dimdik ayakta durmaya çalıştığını söylerken gençleri Özgür bir Kudüs için Kudüs muhafızları olan Kudüs halkına destek olmaya çağırırken bunun için ellerinden gelen çabayı göstermelerini istedi.

GENÇ AKTİVİSTLER

26 Şubat 2020

GÖSTERİM