15 Temmuz Şehitleri AİHL’de Kudüs Dersleri Başladı 

15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi, Uluslararası Genç Aktivistler Derneği tarafından düzenlenen “Kudüs Dersleri” programının ilkine ev sahipliği yaptı. 

Uluslararası Minber-i Aksa Derneği Genel Başkanı Abdullah Cahit Dinç tarafından verilecek olan 6 derslik “Kudüs Dersleri” programının ilki 15 Temmuz Şehitleri Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin katılımıyla başladı.

“Filistin neresi Kudüs bizim neyimiz olur?” 

İlk deste “Filistin neresi Kudüs bizim neyimiz olur?” konusuyla eğitimlere başlayan Abdullah Cahit Dinç Kudüs’ün İmani bir bir mesele olduğunu anlatarak Filistin toprakları ile alakalı detaylı bilgiler verdi. 

Dersin başında Kudüs ve Mescid-i Aksa’nın neden Müslümanlar için çok önemli olduğunu tarihe dayanarak anlatan Uluslararası Minber-i Aksa Derneği Genel Başkanı Abdullah Cahit Dinç, Filistin halkının her şeye rağmen direnmeye devam ettiklerini aktardı.

Özgür bir Kudüs Ümmetin Davasıdır 

Özgür bir Kudüs, özgür bir Filistin sadece Filistinlilerin, sadece Arapların, sadece Türkiye’nin bir davası değil Ümmetin davasıdır” diyen Dinç Filistin’de yaşananlara dikkat çekerek gençlere dünyada olan tüm insan hakları ihlallerine dikkat kesilmeleri ve bunları durdurmak için ellerinden gelen çabayı göstermelerini istedi.

GENÇ AKTİVİSTLER

27 Aralık 2019

GÖSTERİM