ABD Başkanı Trump’ın almış olduğu talihsiz kararı tanımıyoruz ve bu kararın işgalci İsrail’in çöküşünün başlangıcı olacağını düşünüyoruz.

İsrail terör devletinin taşeronu olmak yoluna giren ABD, bu kararıyla dünya tarihine kara bir leke olarak geçecektir.

Kudüs şehri bir bütün olarak İslamındır ve Filistin devletinin başkentidir ve Siyonist İsrail’in Kudüs sevdasından vazgeçmesi bizim için yeterli değildir. Telaviv’de dahil olmak üzere işgal ettikleri Filistin topraklarından defolup gitmelidirler.

İlk kıblemiz, ikinci mescidimiz, üçüncü haremimiz Mescidi Aksamızın şehri, miracın merkezi ümmetin kalbi Kudüs İslamındır.

Bizde bunu 15 Temmuz Şehitler Köprüsünden tüm dünyaya duyuralım istedik. Genç Aktivistler olarak köprüye çıktık ve üzerinde dört dilde “Kudüs İslamındır” yazılı 450 metrekarelik dev pankartı asmaya çalıştık. Tabii polis müdahale etti, gözaltılar yaptı, engelledi ama yine de pankartı köprüden sallandırmaya muvaffak olduk. Aynı anda Ortaköy sahilinden de basın açıklamamızı okuduk.  Tüm dünya basını bu olaydan bahsederken Filistinli kardeşlerimiz bir kez daha yalnız kalmadıklarını gördüler.

köprü ntv

Sizde bi 10 dakikanızı ayırıp izlemek isteseniz işte tüm yaşananları ile köprüye asılan o pankart… Öncesi, köprüde polis müdahalesi, gözaltılar ve basın açıklaması…

Elbette pankartımızı orda bırakmadık, eylem sonrası köprü polisinden geri aldık ve şimdilik yarısı sığmış olsa da “Kudüs İslamındır” pankartımız Edirnekapı surlarında yerini aldı.

kudüs islamındır

GENÇ AKTİVİSTLER

GÖSTERİM