“13. Avrupa’daki Filistinliler Sempozyumu” Berlin’de Düzenlendi

“13. Avrupa’daki Filistinliler Sempozyumu” Almanya’nın Berlin şehrinde düzenlendi. Sempozyuma Avrupa’da yaşayan Filistinlilerin yanı sıra, diğer Arap toplumlarının, Müslüman halkların ve Batılıların temsilcilerinden büyük bir kalabalık katıldı.

Filistinli ve Avrupalı liderlerin yanı sıra birçok fikir önderinin de konuşmalar yaptığı programda çalışma atölyeleri kurularak, Filistin davasıyla ilgili muhtelif konuların ele alındığı oturumlar düzenlendi.

Almanya’nın Filistin Topluluğu (PGD) ve Londra merkezli Filistin’e Dönüş Merkezi (PRC) tarafından düzenlenen programın sonuç bildirisinde Avrupa ülkelerinde ikamet eden Filistinli Mültecilerin ana vatanları olan Filistin topraklarına dönme konusunda kararlı olduklarını ve bu kararlarından asla vazgeçmeyecekleri belirtildi.

Programlara Avrupa’nın değişik ülkelerinde çalışma yapan, Filistinlilere ait sivil toplum kuruluşlarını temsil eden yetkililer davet edilirken, Uluslararası Genç Aktivistler Derneği Genel Koordinatörümüz Tevfik Yazıcılar tarafından temsil edildi. Programa katılan Genel Koordinatörümüz Tevfik Yazıcılar Avrupa’da yaşamak zorunda bırakılan Filistinlilerin bir an önce yurtlarına dönebilmeleri için İsrail işgalinin sona ermesinin gerektiğine vurgu yaparak özgürlüklerin kısıtlanmasının insan haklarına aykırı olduğunun altını çizdi.

Filistin Sempozyumu nedeniyle, Berlin şehrinde büyük bir Filistin coşkusu yaşandı.

 

 

berlin filistinliler (2)

berlin filistinliler (3)

berlin filistinliler (6)

berlin filistinliler (7)

berlin filistinliler (9)

berlin filistinliler (10)

berlin filistinliler (11)

 

berlin filistinliler (5)

berlin filistinliler (12)

berlin filistinliler (13)

berlin filistinliler (14)

berlin filistinliler (15)

berlin filistinliler (16)

berlin filistinliler (17)

berlin filistinliler (18)

berlin filistinliler (1)

GÖSTERİM